12

۲۴ هزار حلقه چاه مجاز و ۱۱ هزار حلقه غیرمجاز در استان کرمان وجود دارد

  • کد خبر : 761
  • 07 مرداد 1395 - 15:39
۲۴ هزار حلقه چاه مجاز و ۱۱ هزار حلقه غیرمجاز در استان کرمان وجود دارد

۳۵ هزار حلقه چاه در استان کرمان وجود دارد که ۲۴ هزار مورد مجاز و ۱۱ هزار حلقه غیرمجاز است و استان کرمان رتبه اول یا دوم کشور را در کسری مخازن آب دارد و ۹۴۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می شود.

به گزارش انارآنلاین، صبح امروز مهندس بختیاری مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان در همایش بحران آب شهرستان انار اظهار داشت: در مجموع ۱٫۷ درصد از کل آب کره زمین آب‌های زیرزمینی هستند و متوسط بارندگی دنیا ۷۸۰ میلیمتر، ایران ۲۵۰ و کرمان ۱۲۹ میلیمتر است. مهندس بختیاری گفت ۳۵ هزار حلقه چاه در استان کرمان وجود دارد که ۲۴ هزار مورد مجاز و ۱۱ هزار حلقه غیرمجاز است و استان کرمان رتبه اول یا دوم کشور را در کسری مخازن آب دارد و ۹۴۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می شود.

 مدیرعامل آب منطقه ای استان افزود در حوزه حفظ و حراست از منابع موجود آب های زیرزمینی نیاز به نهضت فرهنگی دارد و مردم استان باید بدانند هر قطره آب ارزش دارد و باید دوران غرقابی کردن در کشاورزی بگذرد و همه خود را حافظ آب و پلیس آب بدانند و در این خصوص باید همه در سراسر استان برای مشکل آب کار کنیم.

وی همچنین راههای برون رفت از این مشکل را حفظ و دفاع از منابع آبی موجود ،رونق و ایجاد صنعت علی الخصوص در شمال استان که پتانسیل مناسبی دارد و انتقال آب عنوان کرد و گفت در همه این مسیرها در تلاشیم و امیدواریم با مشارکت همه دستگاه ها و کشاورزان و مردم بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم.وی همچنین به عمده مصرف آبهای زیرزمینی اشاره نمود و گفت با توجه به اینکه ۹۴ درصد آب استان در بخش کشاورزی مصرف می شود باید  بهره برداران کشاورزی با تغییر روشهای آبیاری جهت حل این مشکل و مبارزه با بحران آب همکاری نمایند.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=761
  • دیدگاه‌ها برای ۲۴ هزار حلقه چاه مجاز و ۱۱ هزار حلقه غیرمجاز در استان کرمان وجود دارد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.