13

۳ هکتار از عرصه های منایع طبیعی رفسنجان طعمه حریق شد

  • کد خبر : 265
  • 29 تیر 1395 - 19:04
۳ هکتار از عرصه های منایع طبیعی رفسنجان طعمه حریق شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان رفسنجان گفت: ۳ هکتار و ۷۹ متر مربع از اراضی ملی در کشکوئیه رفسنجان دچار آتش سوزی شد. مسعود حیدری پور افزود: با اطلاع رسانی مردمی به پاسگاه پلیس کشکوئیه ، اکیپ های آتش نشانی و شهرداری به محل اعزام و برای مهار این اتش و جلوگیری […]

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان رفسنجان گفت: ۳ هکتار و ۷۹ متر مربع از اراضی ملی در کشکوئیه رفسنجان دچار آتش سوزی شد.

مسعود حیدری پور افزود: با اطلاع رسانی مردمی به پاسگاه پلیس کشکوئیه ، اکیپ های آتش نشانی و شهرداری به محل اعزام و برای مهار این اتش و جلوگیری از سرایت آتش به اطراف تلاش آغاز شد.

وی تصریح کرد: این مراتع در منطقه دستوئیه از توابع دهستان راویز بین روستای کم سفید و نیم جردوئیه بقرار دارند و دلیل آتشسوزی در دست بررسی است.

حیدری پور ادامه داد: گونه های گیاهی که دچار آتش سوزی شدند شامل گون، درمنه و درختچه های ارژن بودند که خوشبختانه با مهار آتش سوزی، منطقه ایمن شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حفظ عرصه های منابع طبیعی وظیفه همگانی است لذا چندی پیش نیز در منطقه بهرمان نوق رفسنجان نیروهای گشت منابع طبیعی با گشت زنی مانع برداشت آنغوزه توسط متخلفان شدند.

حیدری تصریح کرد: این نیروها با گشت زنی در این منطقه متوجه شدند که افرادی قصد برداشت شیره آنغوزه را دارند.

وی اظهار کرد: دو موتورسیکلت و ابزار برداشت نیز از دو متخلف کشف و توقیف شد و پرونده برای متهمان تشکیل شده و به مراجع قضایی تحویل داده شده اند.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=265
  • دیدگاه‌ها برای ۳ هکتار از عرصه های منایع طبیعی رفسنجان طعمه حریق شد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.