11

بیشترین پرونده های حقوقی انار مطالبه طلب، طلاق و مهریه بوده است

  • کد خبر : 239
  • 23 تیر 1395 - 23:37
بیشترین پرونده های حقوقی انار مطالبه طلب، طلاق و مهریه بوده است

حسینی رئیس دادگستری شهرستان انار گفت: بیشترین پرونده های حقوقی این شهرستان در سال ۹۴ مربوط به مطالبه طلب، طلاق و مهریه بوده و بیشترین جرائم کیفری این شهرستان نیز مربوط به سرقت و جرائم رانندگی و ضرب و جرح است. وی افزود: با توجه به ارتقای دادگاه بخش انار به دادگستری شهرستان انار در […]

حسینی رئیس دادگستری شهرستان انار گفت: بیشترین پرونده های حقوقی این شهرستان در سال ۹۴ مربوط به مطالبه طلب، طلاق و مهریه بوده و بیشترین جرائم کیفری این شهرستان نیز مربوط به سرقت و جرائم رانندگی و ضرب و جرح است.

وی افزود: با توجه به ارتقای دادگاه بخش انار به دادگستری شهرستان انار در سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۱۱۴ پرونده به دادگستری شهرستان انار وارد و به تعداد ۱۲۲۶ فقره پرونده رسیدگی شده است.

این مقام قضایی درادامه اظهارکرد: با توجه به اینکه ریشه اغلب جرائم در بی اطلاعی افراد از قوانین است و نیز علت اصلی ایجاد پرونده های حقوقی ناآگاهی عمومی مردم از وظایف قانونی و شرعی خودشان است لذا مهمترین معضل و مشکل در حوزه قضایی شهرستان انار علاوه بر بی اطلاع جامعه از قوانین و وظایف شرعی و قانونی خود، بحران اقتصادی به دلیل خشکسالی و تک محصولی بودن و وجود نداشتن فرصت های شغلی، کاهش همبستگی مسئولان و بی تفاوتی آنها نسبت به مشکلات مردم است.

رئیس دادگستری شهرستان انار بیان کرد: در راستای کاهش معضلات این شهرستان بدو ورود به دادگستری انار به پرونده های مسنی که دارای ایراد شکلی بودند مواجه شدم که ناشی از به کارنگرفتن مشاوران حقوقی بوده است.

وی ادامه داد: با راه اندازی واحد ارشاد و معاضدت قضایی و آشنایی مردم از مجازات ها و آثار و اثرات آن بر روی محیط خانوادگی و شخصی از طریق نشریه ها و بولتن های خبری و غیره انجام شد و گام های موثری در این زمینه برداشته شد و در حال حاضر شاهد کاهش این مشکلات هستیم.

وی تاکید کرد: اگر مسئولان با همدلی و همزبانی نسبت به جذب سرمایه های خصوصی و ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی کار کنند، کمک شایانی در ایجاد فرصت های شغلی و نیز ایجاد مراکز تفریحی مناسب خواهند داشت و می توانند نقش موثری در تخلیه احساسات جوانان داشته باشند و به طبع باعث کاهش آسیب های اجتماعی در شهر می شود.

حسینی افزود: بهترین تدابیری که برای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی در این شهرستان اندیشیده شده، ایجاد طرح قاضی در مدارس بود.

وی اظهارکرد: با برگزاری جلسات متعدد در شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای حفظ حقوق بیت المال نیز نسبت به کاهش معضلات اجتماعی در شهرستان انار گام های موثری برداشته شد.

رئیس دادگستری شهرستان انار بیان کرد: سال ۹۴ با استفاده از ظرفیت های شوراهای حل اختلاف و مشاوران اداره بهزیستی اقدامات موثری در ایجاد صلح و سازش بین اصحاب دعوی انجام شد و حدود ۱۲٫۵ درصد از پرونده های شهرستان انار به صورت سازش مختومه شده که نتایج مثبتی داشته است.

حسینی تصریح کرد: این شهرستان با عنایت به همدلی که بین دادسرا و دادگاه با مراجع انتظامی وجود دارد در جهت کشف جرم و دستگیری مجرمین و اجرای حکم تدابیر موثری انجام داده است و در نتیجه موجب شده وضعیت امنیتی این شهرستان مطلوب باشد.

وی اظهار کرد: با کمک شهرداری و شورای شهر انار نیز با ایجاد دوربین های حفاظتی در شهر و حضور قضات در محل وقوع جرم که حساسیت های مردمی را در پی دارد بیان پیشگیری و برخورد قاطع با متهمین موجب افزایش احساس امنیت در این شهرستان شده است.

رئیس دادگستری شهرستان انار افزود: دادگستری این شهرستان با برگزاری شورای حفظ حقوق بیت المال در ادره منابع طبیعی و تشویق و ترغیب روسای ادارات از جمله منابع طبیعی و راه و شهرسازی در تعیین محدوده اراضی دولتی با مراجعه به اداره ثبت و اخذ سندهای خود و تعبیه فنس و دیوار چینی در محدوده اراضی دولتی از زمین خواری جلوگیری کرده است.

وی ادامه داد: در زمینه واگذای طرح ها نیز روسای ادرات شهرستان انار ملزم به نظارت کافی در مورد اجرای طرح ها توسط مجری آنها شده اند.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=239
  • دیدگاه‌ها برای بیشترین پرونده های حقوقی انار مطالبه طلب، طلاق و مهریه بوده است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.