12

آیت الله جنتی دبیر، علیزاده قائم مقام و کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان شدند

  • کد خبر : 372
  • 30 تیر 1395 - 13:42
آیت الله جنتی دبیر، علیزاده قائم مقام و کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان شدند

آیت الله احمد جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان و محمد رضا علیزاده به عنوان قائم مقام و عباسعلی کدخدایی به عنوان سخنگوی این شورا انتخاب شدند. جلسه شورای نگهبان امروز – چهارشنبه- به ریاست آیت الله احمد جنتی و با حضور اعضای فقها و حقوقدان شورای نگهبان آغاز شد و مهم ترین دستور کار […]

آیت الله احمد جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان و محمد رضا علیزاده به عنوان قائم مقام و عباسعلی کدخدایی به عنوان سخنگوی این شورا انتخاب شدند.

جلسه شورای نگهبان امروز – چهارشنبه- به ریاست آیت الله احمد جنتی و با حضور اعضای فقها و حقوقدان شورای نگهبان آغاز شد و مهم ترین دستور کار این جلسه انتخاب هیات رییسه شورای نگهبان بود.

در این جلسه آیت الله احمد جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان و محمد رضا علیزاده به عنوان قائم مقام و عباسعلی کدخدایی به عنوان سخنگوی این شورا برگزیده شدند.

همچنین جلسه معارفه سه حقوقدان جدید و سه فقیه ابقاء شده شورای نگهبان برگزار شد.

نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری مجلس شورای اسلامی عباسعلی کدخدایی ، محمدرضا علیزاده و سیدفضل الله موسوی را به عنوان حقوقدان شورای نگهبان انتخاب کردند.

همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای اصل ۹۱ قانون اساسی و در احکامی جداگانه، عضویت آیت الله احمد جنتی، آیت الله سیّد محمدرضا مدرسی یزدی و آیت الله مهدی شب زنده دار را برای یک دوره دیگر به عنوان فقهای شورای نگهبان قانون اساسی تمدید کردند.

شورای نگهبان به موجب اصل نود و یکم قانون اساسی « به منظور پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی از نظر عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با آنها با حضور ۶ نفر از فقهای عادل و آگاه به مقتضیات زمان و مسائل روز و ۶ نفر از حقوقدانان در رشته های مختلف حقوقی فعالیت می کند.

آیت الله جنتی با سابقه ترین عضو فقهای شورای نگهبان است و پس از منصوب شدن از سوی حضرت امام خمینی(ره) در اسفند ۱۳۵۸ در تمام ادوار شورای نگهبان حضور داشته است.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=372
  • دیدگاه‌ها برای آیت الله جنتی دبیر، علیزاده قائم مقام و کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان شدند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.