10

۷ فضای مطالعاتی در شهرستان انار/۶۲۰۰۰ مورد مراجعه در۸ ماهه اخیربه کتابخانه های شهرستان

  • کد خبر : 10649
  • 21 آبان 1396 - 12:01
۷ فضای مطالعاتی در شهرستان انار/۶۲۰۰۰ مورد مراجعه در۸ ماهه اخیربه کتابخانه های شهرستان

همزمان با شروع هفته کتاب،نشست خبری روسای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه های شهرستان اناربمناسبت هفته کتاب با اصحاب رسانه برگزار شد.

 به گزارش صدای انار،۲۰آبان همزمان با شروع هفته کتاب،نشست خبری روسای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه های شهرستان اناربمناسبت هفته کتاب با اصحاب رسانه برگزار شد.

صادقیان رئیس اداره کتابخانه های عمومی انار ضمن گرامیداشت هفته کتاب اظهار داشت: رسانه ها پل ارتباطی بین مسئولین و مردم هستند و خیلی از رسانه ها در مقاطعی توانسته اند کارهای با ارزشی را انجام دهند و امیدواریم  تقاضا داریم در بحث ترویج فرهنگ کتابخوانی رسانه ها به کمک ما بیایند.

وی با بیان اینکه خانواده ها باید کتابخوان باشند تا جامعه ای موفق و کتابخوان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: هفته کتاب امسال با شعار«آینده روشن با خانواده کتابخوان» از امروز آغاز شده وبرنامه‌های هفته کتاب، ­با تمرکز بر فعالیت‌های کتابخوانی در میان دانش آموزان و خانواده‌ها برگزار خواهد شد.

صادقیان افزود:در شهرستان انار ۷ فضای مطالعاتی داریم که بصورت  ۵ کتابخانه عمومی و ۲ کتابخانه دانشگاهی در حال فعالیت می باشند و ۳۶۷۲ متر مربع زیربنای فضای کتابخانه ای در شهرستان انار و ۱۰۹۴۶ متر مربع زمینی است که کتابخانه های ما در ان واقع شده است که به ۹۱۴۰ نفر عضو خدمت رسانی می کنند.

وی گفت: در ۸ ماه اخیر ۶۲۰۰۰ مورد مراجعه به کتابخانه های شهرستان داشتیم  که در این مدت ۲۷۲۳۰ جلد کتاب در سامانه امانت کتابخانه های ثبت شده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی انار در ادامه افزود:۲۴۸۲ متر مربع زیر بنای کتابخانه های عمومی شهرستان می باشد و ۵۸۲۰ نفر عضو کتابخانه های عمومی شهرستان هستند و۵۶۰۰۰جلد کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان موجود می باشد و ۱۰۰۰۰جلد کتاب کودک در کتابخانه های شهرستان وجود دارد.

صادقیان اظهار داشت: در ۸ ماه اخیر ۵۳۰۰۰ مورد مراجعه به کتابخانه های عمومی شهرستان داشتیم  که در این مدت ۲۳۷۰۰ جلد کتاب در سامانه امانت کتابخانه های ثبت شده است.

وی گفت: به نسبت هر نفر از کل جمعیت شهرستان،به ازای هر نفر ۳ جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان وجود دارد و به ازای هر۱۰۰ نفر از کل جمعیت شهرستان ۱۶ نفر عضو کتابخانه هستند و در حال حاضر هر نفر از جمعیت ما  کمتر از یک جلد کتاب به امانت برده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون مهمترین فعالیت فرهنگی که در کتابخانه ها بر اساس دستور العمل نهاد کتابخانه ها در حال اجرا می باشد  و گروههای کتابخوانی تشکیل می شود،برگزاری نشست های کتابخوانی است که تاکنون۳۶ نشست کتابخوانی در کتابخانه های شهرستان برگزار شده و ۵۰ کتاب معرفی شده است.

صادقیان در خصوص اقدام بسیاری خوبی که در کتابخانه های سراسر کشور اجرا شده است اظهار داشت: نرم افزاری تحت عنوان سامانه سامان  در کتابخانه ها راه اندازی شده است که قابلیت های خیلی خوبی را دارد.

وی گفت: یکی از قابلیتهای سامانه سامان این است که فرد می تواند از طریق این سامانه کل کتابهای موجود در کتابخانه های کشور را دیده و کتاب مورد نظر خود را  رزرو یا تمدید کند و نیازی به مراجعه حضوری به کتابخانه ها نیست که کتاب مورد نظر در این کتابخانه موجود است یا نه.

صادقیان در خصوص قابلیت دیگر این سامانه اظهار داشت:قابلیت دیگر این سامانه این است که فردی که عضو کتابخانه های انار می باشد می تواند در کل کتابخانه های کشور خدمات دریافت کند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی انار در پایان با تاکید بر اینکه تلاش در حوزه فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید جهادگونه باشد، گفت: از طرحهایی که رونق کتابخانه های عمومی و ارتقاء فرهنگ کتابخوانی را به همراه داشته باشد حمایت خواهیم کرد و انتظار داریم فرهنگ کتابخوانی از سوی رسانه ها ترویج یابد و به گونه ای شود که افراد اوقات فراغت خود را صرف کتابخوانی بکنند.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=10649
  • دیدگاه‌ها برای ۷ فضای مطالعاتی در شهرستان انار/۶۲۰۰۰ مورد مراجعه در۸ ماهه اخیربه کتابخانه های شهرستان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.