تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024
18

نقشه عربستان برای سهم حج ایران؟

  • کد خبر : 482
  • 01 مرداد 1395 - 14:12
نقشه عربستان برای سهم حج ایران؟

با قطعی شدن حضور نداشتن زائران ایرانی در مناسک حج امسال، عربستان به‌دنبال این است که سهمیه حجاج ایرانی را با زائران سایر کشورها پر کند.  «سردار محمود یوسف» وزیر فدرال امور مذهبی و هماهنگی بین ادیان کشور پاکستان اعلام کرد که درپی به‌دست آوردن سهمیه امسال حجاج ایرانی نیست، اما در صورتی که دولت […]

با قطعی شدن حضور نداشتن زائران ایرانی در مناسک حج امسال، عربستان به‌دنبال این است که سهمیه حجاج ایرانی را با زائران سایر کشورها پر کند.

 «سردار محمود یوسف» وزیر فدرال امور مذهبی و هماهنگی بین ادیان کشور پاکستان اعلام کرد که درپی به‌دست آوردن سهمیه امسال حجاج ایرانی نیست، اما در صورتی که دولت عربستان به‌صورت داوطلبانه این سهمیه را در اختیار آن‌ها قرار دهد، از این موضوع استقبال می‌کنند.

این مقام پاکستانی به شبکه خبری «Samma Tv» پاکستان گفت که عربستان هنوز تصمیم قطعی درباره حجاج ایرانی نگرفته و این احتمال وجود دارد که ایرانی‌ها امسال به حج بروند!

او همچنین اظهار کرد: هیچ شخص خارجی نمی‌تواند از کشور پاکستان برای به‌جا آوردن فریضه حج، به عربستان برود و در صورت تخطی از این موضوع با متخلفان برخورد سختی خواهد شد.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌های ویژه به حجاجی که امسال به حج فرستاده می‌شوند، گفت: سیستم‌های ردیابی در اختیار تمام حجاج پاکستانی قرار خواهد گرفت تا از مکان دقیق آن‌ها در هنگام انجام مناسک حج آگاه باشیم. این وسیله ردیابی را می‌توان در ساعت مچی، النگو و حلقه حجاج جاگذاری کرد. این ابزار با کمک GPS موبایل و سیستم‌های ماهواره‌ای به ما در یافتن حجاجی که دچار مشکل یا گم شده‌اند، کمک می‌کند.

وزیر فدرال امور مذهبی و هماهنگی بین ادیان کشور پاکستان همچنین اعلام کرد: عربستان هنوز دیه جان‌باختگان و مجروحان حادثه سقوط جرثقیل در جریان مراسم حج سال ۲۰۱۵ میلادی را پرداخت نکرده است.

مقامات سعودی که با کارشکنی و نگرش‌های سیاسی مانع از حصول توافق دوجانبه برای اعزام حجاج ایرانی شدند، ظاهرا تصمیم دارند سهمیه حجاج ایرانی را در اختیار سایر کشورها قرار دهند که به‌نظر می‌رسد این تصمیم به‌منظور جلوگیری از ضررهای مالی چشمگیری است که نرفتن حجاج ایرانی به مناسک امسال بر کشور عربستان تحمیل می‌کند.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=482
  • دیدگاه‌ها برای نقشه عربستان برای سهم حج ایران؟ بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.