تاریخ : چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲ 20 ربيع أول 1445 Wednesday, 4 October , 2023
9

نشست خبری زهرودی فرماندار انار با خبرنگاران و اصحاب رسانه

  • کد خبر : 17159
  • 17 مهر 1397 - 22:46
نشست خبری زهرودی فرماندار انار با خبرنگاران و اصحاب رسانه

نشست خبری مهندس زهرودی فرماندار انار با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان انار برگزار شد .

به گزارش صدای انار،۱۷ مهرماه  نشست خبری زهرودی فرماندار انار با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان انار برگزار شد .

در نشست خبری امروز علی زهرودی فرماندار شهرستان انار با خبرنگاران و اصحاب رسانه ، وی به جایگاه و رسالت خبرنگاران در امر اطلاع رسانی و همراهی و همیاری مدیران در امر توسعه شهرستان و انتقاد به موقع ایشان از عملکرد مسئولین اشاره کرد و افزود اهتمام در اطلاع رسانی به ورود سرمایه در بخش صنعت و خدمات از مهمترین رسالت های خبرنگاران در شهرستان میباشد.
وی در خصوص پتانسیل های حوزه خدمات انار اظهار داشت: پیگیری تملک اراضی جهت احداث مراکز خدمات رسانی ، پتانسیل توزیع سوغات استان در شهرستان و اشتغالزایی در این زمینه از مهمترین طرح های در دست اقدام است.
زهرودی گفت: در حوزه صنعت شهرستان قابلیت خوبی دارد و بایستی با سیاست های تشویقی که در حال پیگیری است سرمایه داران را جهت سرمایه گذاری به این بخش سوق داد.
فرماندار خاطر نشان کرد استفاده از پتانسیل های مس بعنوان معین اقتصادی شهرستان میتواند در بسیاری از موارد راه گشا باشد.
زهرودی همچنین با اشاره به پتانسیل گردشگری شهرستان گفت :در حوزه گردشگری نیز پتانسیل های خوبی وجود دارد. وجود گردشگران خارجی در شهرستان یزد و همجواری و تعامل شهرستان با استان یزد میتواند سرمایه های گردشی خوبی را به شهرستان وارد کند.

فرماندار انار در خصوص ممنوع بودن شهرستان انار برای اسکان اتباع بیگانه اظهار داشت: شهرستان انار و ۱۵ شهرستان دیگر استان در سالهای گذشته از طرف وزارت کشور بعنوان منطقه ممنوعه تصویب شده است و دست ما نیست که شهرستان را از منطقه ممنوعه خارج کنیم و در شهرستان اتباع بیگانه  نباید حضور داشته باشند و قاطعانه  با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: با تحقیقاتی که مسئولین نظامی و انتظامی شهرستان انجام داده اند بیشتر سرقتها در شهرستان توسط افاغنه صورت می گیرد و یا در اخر اتباع بیگانه در سرقتها نقشی داشته اند.

وی گفت: اتباع بیگانه درصد قابل توجهی از اشتغال شهرستان در زمینه های مختلف را به خود اختصاص داده اند در صورتیکه نیروی بومی ما بیکار است.

فرماندار انار در خصوص منطقه ویژه اقتصادی شهرستان اظهار داشت:خوشبختانه منطقه ویژه اقتصادی شهرستان انار با پیگیریهای نماینده محترم مجلس  در صحن علنی مجلس تصویب شده  و جانمایی این منطقه صورت گرفته که زودتر کار را شروع کنیم  و  مکانی که در نظر گرفته شده در مسیر جاده ترانزیتی قرار دارد و توصیه می شود ،علاقه مندان و سرمایه گذاران اناری با توجه به موقعیت و مزیتهای منطقه ویژه اقتصادی در این منطقه مشارکت و سرمایه گذاری کنند.

وی در خصوص  تعلل در راه اندازی اداره تعزیرات حکومتی  در شهرستان انار به خبرنگار صدای انار گفت: اداره تعزیرات انار تصویب و چارت سازمانی آن ابلاغ شده است و ما منتظر آگهی استخدام برای جذب ۶ نیرو به این اداره هستیم و مجوز نیروی کار گرفته شده  و مکانی بصورت موقت برای این اداره در نظر گرفته ایم و با استان هم مکاتبات زیادی داشتیم که در آگهی استخدام ،نیروی های اناری و بومی منطقه در اولویت باشند.

زهرودی در خصوص پروژه تقاطع غیر هم سطح کمربندی انار  گفت:این پروژه ملی است و در یکسال گذشته نسبت به قبل پیشرفت خوبی داشته و اکنون مبلغ ۲ میلیارد تومان نیاز است که به اتمام برسد و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات ملی تا یکسال آینده این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

در پایان این نشست خبری از اصحاب رسانه تجلیل شد.

عکس: منصور زارع

 

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=17159

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. کاشکی این مطلب رو تو کانالتون میزاشتین

    چند ماه پیش رفتیم سیگار خریدیم ۲۵۰۰صبحش رفتم بخرم ۴۰۰۰ت گفتم ب چی اینقدر گرون شد یه شبه گفت ک مگه نمیدونی دلار رفته بالا
    حالا چند روز پیش رفتم همون ۴تومن میداد گفتم که دلار اومده پایین،،گف ک هنوز ب ما ابلاغ نکردن ارزون کنیم
    چطر میخان گرون کنن تصمیم گیرندش مغازه ها هستن ولی ارزون کردنش منتظرن تا بهشون بگن