4

مایه کوبی ۱۵۷۵ رأس دام سنگین علیه بیماری تب برفکی در شهرستان انار‎

  • کد خبر : 9000
  • 17 تیر 1396 - 23:12
مایه کوبی ۱۵۷۵ رأس دام سنگین علیه بیماری تب برفکی در شهرستان انار‎

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت:در اجرای عملیات واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سنگین ( گاو و گوساله ) این شهرستان تعداد ۱۵۷۵ رأس دام که از اواسط خرداد ماه سالجاری آغاز و به مدت یک ماه ادامه داشت علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند. اجرای این عملیات که توسط بخش دولتی و خصوصی صورت گرفت، تعداد ۷۸۵ رأس توسط بخش دولتی و تعداد ۷۹۰ رأس توسط بخش خصوصی انجام گردید.

جعفر کافی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت: در اجرای عملیات واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سنگین ( گاو و گوساله ) این شهرستان تعداد ۱۵۷۵ رأس دام که از اواسط خرداد ماه سالجاری آغاز و به مدت یک ماه ادامه داشت علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند. اجرای این عملیات که توسط بخش دولتی و خصوصی صورت گرفت، تعداد ۷۸۵ رأس توسط بخش دولتی و تعداد ۷۹۰ رأس توسط بخش خصوصی انجام گردید.

وی گفت: بیماری تب برفکی یکی از بیماریهای ویروسی و مهم دامها است که می تواند گاو، گوسفند، بز و گاو میش را مبتلا سازد و باعث خسارت و تلفات شدید در دامها و کاهش تولید شیر به میزان چشمگیری می گردد .

ایشان بیان کرد از مهمترین نشانه های این بیماری در دام مبتلا وجود تاول در دهان و یا بالای سم و یا روی پستان می باشد.

کافی در ادامه افزود: از ۱۵ تیر ماه هم عملیات واکسیناسیون تب برفکی گوسفند و بز آغاز گردیده و به مدت یک ماه ادامه دارد. در این واکسیناسیون پیش بینی می گردد تعداد ۳۵۰۰ رأس دام سبک نیز در این شهرستان مورد عملیات واکسیناسیون تب برفکی قرار گیرند.

وی در پایان همکاری کلیه مسئولین واحدهای دامداری و شوراهای اسلامی روستاها را در اجرای بهینه طرح مذکور خواستار شد.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=9000
  • دیدگاه‌ها برای مایه کوبی ۱۵۷۵ رأس دام سنگین علیه بیماری تب برفکی در شهرستان انار‎ بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.