• امروز : شنبه - ۱۱ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Saturday - 2 July - 2022
3

ضبط و معدوم سازی بیش از ۷۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیرمجاز و غیرقابل مصرف توسط دامپزشکی انار

  • کد خبر : 16882
  • 01 مهر 1397 - 17:13
ضبط و معدوم سازی بیش از ۷۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیرمجاز و غیرقابل مصرف توسط دامپزشکی انار

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت:با همکاری نیروی محترم انتظامی شهرستان انار یک دستگاه خودرو وانت مزدا که اقدام به حمل بیش از ۷۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز ( گاو ) که بصورت غیربهداشتی و غیرمجاز بدون گواهی حمل بهداشتی و خودروی بدون یخچال به شهرستان دیگری منتقل می گردید ضبط و توقیف و به مراجع قضائی معرفی گردید.

دکتر کامران شفائی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت: یکی از پر مصرف ترین فرآورده های خام دامی و پروتئینی در وعده های غذائی مردم، گوشت قرمز می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشت. گوشت قرمز تازه باید دارای رنگ و رطوبت طبیعی و عاری از هر گونه تورم، خون مردگی، تغییر رنگ و ذرات خارجی باشد. گوشت باید دارای قوام سفت و خاص بوده و نباید لزج، خشک یا چروکیده باشد و هر گونه تغییر رنگ گوشت قرمز به سبز، قهوه ای و خاکستری و یا ایجاد یک لایه لزج و چسبناک و استشمام بوی غیرطبیعی از علائم بارز و اصلی فساد گوشت می باشد. به علت آلودگی های محیطی و امکان ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و دام از مصرف گوشت های کشتار شده در خارج از کشتارگاه دام و فاقد مهر و لیبل بهداشتی دامپزشکی، جدا اجتناب نمائید.

وی گفت: با همکاری نیروی محترم انتظامی شهرستان انار یک دستگاه خودرو وانت مزدا که اقدام به حمل بیش از ۷۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز ( گاو ) که بصورت غیربهداشتی و غیرمجاز بدون گواهی حمل بهداشتی و خودروی بدون یخچال به شهرستان دیگری منتقل می گردید ضبط و توقیف و به مراجع قضائی معرفی گردید. که پس از نمونه برداری از محموله فوق و ارسال نمونه ها به آزمایشگاه مرجع اداره کل دامپزشکی استان کرمان، گوشت ضبط شده غیرقابل مصرف تشخیص داده شد و با هماهنگی دادستان محترم و نیروی انتظامی شهرستان انار این فرآورده خام دامی معدوم گردید.

در پایان دکتر کامران شفائی از همشهریان محترم خواست در خرید گوشت قرمز دقت کافی را داشته و از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی معتبر و مورد تأئید دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قبیل کشتار غیرمجاز و خارج از کشتارگاه دام ، گوشت قرمز بدون مهر و لیبل بهداشتی دامپزشکی و حمل گوشت با خودرو های بدون یخچال و تجهیزات برودتی با واحد نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان انار با شماره تماس های ۳۴۳۸۲۸۳۰ و ۳۴۳۸۶۶۹۵ تماس گرفته تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد./.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=16882
  • دیدگاه‌ها برای ضبط و معدوم سازی بیش از ۷۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیرمجاز و غیرقابل مصرف توسط دامپزشکی انار بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.