تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024
7

روحانی: ملت بزرگ ایران! شما زمانه را به جلو راندید و نشان دادید یکپارچه هستید

  • کد خبر : 8368
  • 30 اردیبهشت 1396 - 20:27
روحانی: ملت بزرگ ایران! شما زمانه را به جلو راندید و نشان دادید یکپارچه هستید

حجت الاسلام و الملسمین دکتر حسن روحانی در نخستین گفت و گوی مستقیم تلویزیونی با مردم پس از پیروزی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با قدردانی از ملت ایران گفت: امیدوارم وکیل شایسته ای برای نمایندگی مطالبات شما مردم عزیز ایران باشم.

دکتر حسن روحانی در این گفت و گوی زنده تلویزیونی در برنامه ‘ اینجا ایران است’خطاب به ملت ایران گفت: سلام و درود خالصانه من بر ملت بزرگ ایران که با حضور و مشارکت گسترده معنا دار و موثر خود در انتخابات اردیبهشت ۹۶ گامی بلند در راه اعتلا و منافع ملی و سرافرازی ایران عزیز برداشت.
رئیس جمهوری با بیان این که’ بیش از ۴۱ میلیون رای شما تاریخ کشور را از توقف و تردید به در آورد و ایران را در تداوم راه توسعه و ترقی خویش قرار داد’ ، افزود: شما دیروز به همه آنها که ما را به بازگشت به گذشته یا توقف در شرایط فعلی می خواندند ‘ نه ‘ گفتید و زمانه را به جلو راندید.
روحانی گفت: مشارکت تاریخی شما در پای صندوق رای فارغ از آنکه در این رقابتی ترین انتخابات تاریخ ایران به چه کسی رای دادید شگفتی ساز شد.
رئیس جمهوری گفت: اعتماد دوباره شما به این جانب سبب شد که بار سنگین را بر دوش خویش احساس کنم و من امیدوارم وکیل شایسته ای برای نمایندگی مطالبات شما مردم عزیز ایران باشم.
روحانی ادامه داد: شما با این رای نشان دادید ملتی یکپارچه هستید که با وجود قطب بندی های سیاسی هیچ کس نمی تواند شما را به ورطه نزاع های بیهوده طبقاتی، قومیتی، فرقه ای ،قبیله ای ،شهری یا روستایی بکشاند.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: رای منسجم شما در همه مناطق کشور نشان داد که ‘یک ملتید’ و ‘ یک دولت’ دارید و ‘ یک رئیس جمهوری’ می خواهید که رئیس همه جمهور و صد البته خادم همه مردم باشد.
وی اضافه کرد: درود بر همه جوانان، دختران، پسران ، مردان و زنان شهری و روستایی فارس، ترک، کرد، لر،عرب، بلوچ، گیلک ، مازنی، سیستانی در سرزمین پرستاره ایران.
رئیس جمهوری اظهارداشت: درود بر معلمان غیرتمند که بر تندباد سیاه تهمت خروشیدند؛ درود بر دانشجویان، هنرمندان، اصحاب رسانه، ورزشکاران، کارآفرینان، کشاورزان، صنعتگران، کارگران و کارمندان که با ایجاد موجود خروشان بی نظیر به استقبال دولت دوازدهم شتافتند.
روحانی گفت: سلام و درودم بر رهبری فرهیخته انقلاب اسلامی که حکیمانه و مشفقانه امواج پرتلاطم انتخابات را آنچنان به ساحل آرامش هدایت کردند که شور و هیجان رقابت های انتخاباتی در نهایت به صندوق عزت و استقلال و اقتدار ملت هدایت گردید.

** پیروز انتخابات جمهوریت، اسلامیت است
رییس جمهوری با بیان این که «ملت بزرگ ایران، پیروز اصلی این انتخابات شما ملت بزرگ هستید» گفت: پیروز انتخابات جمهوریت، اسلامیت است. پیروز انتخابات آزادی و استقلال است. پیروز انتخابات حاکمیت ملی است. این پیروزی، پیروزی صلح و آشتی بر تنش و خشونت بود. این پیروزی، پیروزی وحدت و انسجام ملی بر انشقاق و چند دستگی بود.
وی افزود: سپاس این فرزند کوچک ملت و این فرزند حوزه و دانشگاه ارزانی مقام معظم رهبری (مدظله عالی)، مراجع عظام تقلید، فضلای حوزه علمی، اساتید، هنرمندان، فرهنگیان، حقوقدانان، ورزشکاران و همه اقشار ملت .
روحانی گفت: جا دارد یاد کنم از مرد اعتدال و سازندگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که واقعا جای ایشان در این صبح پیروزی خالی است. همچنین از برادر گرامی ام سید محمد خاتمی، از خاندان امام راحل و یادگارش سید حسن خمینی از علی اکبر ناطق نوری، از برادرم اسحاق جهانگیری از همه خانواده های عزیز شهدا به ویژه شهید مطهری، بهشتی از همه فعالان سیاسی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه ریاست محترم مجلس، همه احزاب و ستادها و به ویژه فعالان فضای مجازی که توانستند این امواج خروشان پرمعنا را به اعماق جامعه بگسترانند و عظمت حضور را بیافرینند.
روحانی افزود: من با کمال خضوع دست همه کسانی را که با رای مثبت خویش به این خادم کوچک خود اجازه ادامه ماموریت دادند می بوسم. و از خداوند بزرگ می خواهم که به این کمترین شایستگی آن را عطا کند که با خدمات صادقانه خود اعتماد و حمایت حتی آنها که به من رای ندادند کسب کنم. و با تمام توان پاسدار حقوق و عزت و سربلندی همه آحاد ملت ایران باشم.
روحانی خاطرنشان کرد:انتخابات صحنه تصمیم گیری و روشی مردم سالارانه برای حل مسالمت آمیز اختلاف نظرهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بر پایه رای مردم است ونه آغازی برای توسعه و تداوم و عمیق تر کردن آنها.
رییس جمهور گفت:مردم ما در این انتخابات با درک نظرهای گوناگون راه آینده خود را انتخاب کردند ،همه باید به خواست و تصمیم مردم احترام بگذارند.
وی ادامه داد: امروز انتخابات پایان یافته و من رییس جمهور همه ملت ایران هستم و نیازمند کمک تک تک مردم ایران حتی کسانی هستم که مخالف من و سیاست های من بوده اند.
روحانی گفت:من دست یاری و دوستی خود را صمیمانه به سوی همه مردم ایران همه جناحها، همه احزاب و اقشار مختلف مردم دراز می کنم.
رییس جمهور منتخب خاطرنشان کرد: من طبق قاعده مردم سالاری و به حکم قانون به مخالفان خود هم احترام می گذارم و حق آنان را برای انتقاد از دولت پاس می دارم.
روحانی افزود: مردم سالاری دینی یعنی همین، اسلام رحمانی یعنی همین، امروز ایران سربلندتر از هر زمان دیگر آماده گسترش روابط خود با جهان برپایه احترام متقابل و منافع ملی خود است.
وی با بیان اینکه پیام ملت ما به روشنی و وضوح در این انتخابات به جهانیان اعلام شد،خاطرنشان کرد:امروز دنیا به خوبی می داند که ملت ایران مسیر زندگی در تعامل با جهان به دور از خشونت و افراطی گری را برگزیده است.
وی تصریح کرد: ملت ما می خواهد در صلح و دوستی با جهان زندگی کند ولی در عین حال حاضر نیست تحقیر یا تهدیدی را بپذیرد این مهمترین پیامی است که ملت ما انتظار دارد توسط همه دولتها،همسایگان بویژه قدرتهای بزرگ جهانی به درستی شنیده شود.
رییس جمهوری ادامه داد: انتخابات ما به همسایگان و منطقه اعلام کرد راه تامین امنیت در این منطقه تقویت دموکراسی و مردم سالاری و احترام به آرای مردم است و نه تکیه بر قدرتهای خارجی.
روحانی گفت:مردم شریف ایران! ما به نیروهای مسلح قهرمانمان در ارتش ،سپاه، بسیج و نیروی انتظامی افتخار می کنیم و تداوم اقتدار آنان را ضامن صلح و ثبات در منطقه وامنیت و آسایش مردم خود می دانیم.
روحانی گفت: اینک که رییس جمهور برگزیده شما با کوله باری از تجربه با ارزش دولت یازدهم و با چشم اندازی روشن وامید بخش با روحیه ای تازه و شاداب و لبریز از عشق ومحبت به تمامی ایرانیان از شما ماموریت یافته است تا با درس آموزی از تجربه گذشته و با شتابی افزون تر و یارانی پرتلاش تر کار خود را آغاز کند بیش از گذشته دست نیاز به سوی شما دراز می کند.
وی اضافه کرد:در این راه پرمشقت ولی پرافتخار از خداوند منان می خواهم تا یکدل و یکپارچه و با عزمی راسخ و استوار دست به دست هم داده برای ساختن ایران عزیز با اراده ای مستحکم و امیدی پرنشاط به پیش برویم.
رییس جمهوری اضافه کرد:خود را متعهد به برنامه اعلام شده ام و همه آنچه با شما مطرح کرده ام می دانم و با عزمی راسخ و با اطمینان به حمایت مستمر شما مردم عزیز در این مسیر گام برخواهم داشت.
وی تصریح کرد: برخود لازم می دانم از تمامی دست اندرکاران برگزاری این انتخابات شکوهمند بویژه شورای محترم نگهبان، وزارت کشور، استانداران، فرمانداران،بخشداران،همه نیروهای اجرایی ،نظارتی، نیروهای انتظامی و امنیتی رسانه های جمعی و اجتماعی تشکر ویژه نمایم و همت و مجاهدت آنان را در محافظت از آرای مردم به بزرگی و سپاس یاد کنم.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از مجموع۴۱ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۱۳۱ رای ماخوذه موفق به کسب۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای شد.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=8368
  • دیدگاه‌ها برای روحانی: ملت بزرگ ایران! شما زمانه را به جلو راندید و نشان دادید یکپارچه هستید بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.