5

روایت رزم‌حسینی، هنرمند کرمانی از دیدارش با حاج قاسم

  • کد خبر : 32935
  • 09 دی 1401 - 8:23
روایت رزم‌حسینی، هنرمند کرمانی از دیدارش با حاج قاسم

محمدصالح رزم‌حسینی هنرمند کرمانی که در سال ۹۴ قابی خاص که آفریده خودش بود را در مراسمی به حاج قاسم سلیمانی اهدا کرده است، گفت: طرحی که کشیدم برآمده از ذهنیت و تصویری بود که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به واسطه نقشش در مبارزه با تروریسم کشیدم.

محمدصالح رزم‌حسینی هنرمند کرمانی که بیش از ۸۰ جایزه بین‌المللی در کارنامه کاری‌اش دارد، طرحی هنرمندانه از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کشید و در سال ۹۴ آن طرح را به این شهید والامقام اهدا کرد.

رزم‌حسینی در خصوص این طرح می‌گوید: صحنه‌های احساسی نماز ظهر عاشورا، صحنه‌های فوق‌العاده‌ای هستند که توسط هنرمندان مختلف به صورت فیلم، نقاشی و … کار شده‌اند. این صحنه‌ها را در کنار تصاویری از سردار سلیمانی که در سوریه و عراق، در صف اول مبارزه با داعش قرار داشت، گذاشتم و به طرحی رسیدم که تصمیم گرفتم آن را بکشم.

او ادامه می‌دهد: پس از چند این اثر خلق شد و زمینه‌ای فراهم شد و آن را به حاج قاسم سلیمانی اهدا کردم.

رزم‌حسینی با اشاره به تواضع سردار سلیمانی گفت: در آن نشست سردار سلیمانی با تواضع و خشوع خاصی بر این نکته تاکید کرد که من سزاوار قرار گرفتن در چنین طرحی نیستم.

به گفته این هنرمند کرمانی؛ سردار سلیمانی وقتی توضیحاتش را شنیده این هدیه را پذیرفته است.

رزم‌حسینی در خصوص نقاشی امام حسین و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: طرح مربوط به سردار سلیمانی را با نگاهی به حضور وی در میدان مبارزه با تروریسم ارائه کردم.

رزم‌حسینی ادامه داد: در این نقاشی نمایی از نماز ظهر عاشورا دیده می‌شود که سردار سلیمانی به حضرت امام حسین (ع) اقتدا کرده است.

این هنرمند کرمانی از سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان مردی بزرگ نام برد و گفت: به جهت همین شکوه و بزرگی است که آرامگاه این شهید بزرگوار، همواره از حضور زائرین لبریز است.

 

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=32935
  • منبع : خبرگزاری برنا
  • دیدگاه‌ها برای روایت رزم‌حسینی، هنرمند کرمانی از دیدارش با حاج قاسم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.