10

رئیس دادگستری انار:کمیته پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی در انار تشکیل می شود

  • کد خبر : 8944
  • 11 تیر 1396 - 18:07
رئیس دادگستری انار:کمیته پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی در انار تشکیل می شود

حسینی گفت:در سال گذشته قریب ۵هزار و ۱۰۰پرونده توسط چهار قاضی در دادستانی و دادگستری انار اتخاذ تصمیم شده است خاطر نشان کرد: سعیمان خواهد بود با تشکیل کمیته پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی از ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی بکاهیم.

حسینی رئیس دادگستری شهرستان انار به مناسب هفته قوه قضائیه دقایقی را بعد از خطبه های این هفته نمازجمعه انار در جمع نمازگزاران صحبت کرد.

وی ابتدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲تن از یاران صدیقش در واقعه ترور هفتم تیر سال۱۳۶۰ گفت:کمبود ها و چالش هایی در دستگاه قضایی شهرستان انار وجود دارد که مانع از نمود پیدا کردن ظرفیت های این دستگاه میشود.

حسینی احداث ساختمان جدید دادگستری شهرستان را از ضروریات دانست و گفت: از روی که به خدمت مردم انار رسیدم با توجه به کمبود فضای فیزیکی ساختمان دادگستری ، پیگیر احداث این ساختمان در انار بودم که تاکنون علیرغم کمبود بودجه نزدیک ۷۰درصد ساختمان جدید ساخته شده و در تلاشیم در ماه های آینده با جذب بودجه ساختمان را تکمیل کنیم.

رئیس دادگستری انار تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرایم در شهرستان انار از تجربیات موفق عنوان کرد و گفت: در جلساتی که تشکیل شد محلات جرم خیز در شهرستان انار شناسایی شد و با توجه به نظراتی که اعضای شورا دادند سعی کردیم به گونه ای عمل کنیم که با بالاتر رفتن ضریب امنیت شهر جرایم خشن مانند چاقوکشی و نزاع دسته جمعی خیلی کم در انار رخ دهد که خوشبختانه به این مهم تا حدود زیادی دست یافتیم.

وی با تاکید بر برخورد قاطع با توزیع کنندگان مواد مخدر در سطح شهر انار تصریح کرد :این برخورد قاطع ادامه خواهد داشت و از همین تریبون به سوداگران مرگ هشدار می دهم که مجازات های سنگین در انتظارشان خواهد بود.

حسینی در خصوص اقدامات دستگاه قضایی انار در برخورد با زمین خواران اظهار داشت : با همکاری نیروی انتظامی شهرستان در سال گذشته قریب۳۸هکتار از اراضی دولتی را رفع تصرف کردیم واین برخورد قاطع با زمین خواران یقینا استمرار خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته قریب ۵هزار و ۱۰۰پرونده توسط چهار قاضی در دادستانی و دادگستری انار اتخاذ تصمیم شده است خاطر نشان کرد: سعیمان خواهد بود با تشکیل کمیته پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی از ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی بکاهیم.

رئیس دادگستری انار در ادامه تاکید کرد: متاسفانه همچنان تعداد پرونده های طلاق در شهرستان انار به نسبت جمعیت زیاد است که البته در سال گذشته شورای حل اختلاف بهزیستی کمک شایانی برای کاهش ورودی پرونده های مربوط به طلاق به دادگستری داشتند .

حسینی در پایان اعتیاد ، فقر اقتصادی ، ازدواج اجباری و تهدید های فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای ر ا از مهم ترین عوامل طلاق در انار عنوان کرد و در توصیه ای به زوج های جوان گفت: قبل از ازدواج حتما به مشاوره های خانواده رجوع کنید . خانواده ها نیز با افزایش دوران نامزدی زمینه شناخت بیشتر زوجین از یکدیگر را فراهم کنند.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=8944
  • دیدگاه‌ها برای رئیس دادگستری انار:کمیته پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی در انار تشکیل می شود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.