تاریخ : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023
11

جوابیه اداره محیط زیست شهرستان انار در خصوص انتقاد از تعطیلی کوره های زغال سوز در انار

  • کد خبر : 19987
  • 25 دی 1397 - 17:33
جوابیه اداره محیط زیست شهرستان انار در خصوص انتقاد از تعطیلی کوره های زغال سوز در انار

اداره محیط زیست در خصوص انتقاد برخی از تعطیلی کوره های زغال سوز در انار گفت:«به روش صنعتی و استاندارد در مکانی مناسب با أخذ مجوز فعالیت کنند».

متن جوابیه به شرح زیر است:

بعضاً افرادی که به شغل کوره زغال سوزی سنتی روی آورده اند خودشان را بی بضاعت و یا داشتن مریض در منزل معرفی می‌کنند در صورت صحت ادعا باید به مؤسسات خیریه و کمیته امداد مراجعه کنند، نباید با مریض کردن دیگران و ایجاد مزاحمت، به فکر خودشان باشند. کوره داران زغال سوز سنتی که باعث آلایندگی و مزاحمت هستند و از بابت سلب آسایش و ایجاد بوی دود و هوای ناسالم ناشی از دود کوره های زغال پزی سنتی و در پی شکایات مردمی که به فرمانداری، بخشداری و محیط زیست انار رسیده است، به افرادیکه کوره زغال پزی سنتی دارند تذکر و اخطار شده «به روش صنعتی و استاندارد در مکانی مناسب با أخذ مجوز فعالیت کنند» ولی توجهی به تذکرات و اخطاریه ها ندارند تا اینکه با دستور مقام محترم قضایی؛ ادارات محیط زیست ومنابع طبیعی و نیروی انتظامی موظف به جلوگیری از فعالیت تمامی کوره داران زغال سوز غیرمجاز شدند در این رابطه ادارات مربوطه ومأموران در راستای وظایف ذاتی و اجرای دستور مقام محترم قضایی از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آورده اند و تاکنون تعداد زیادی از کوره ها تعطیل وحتی تخریب هم شده اند و افراد کوره دار که نسبت به قانون و دستور قضایی بی توجه باشند به دادگاه معرفی و تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=19987

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
  1. هوای سالم و تمیز حق همه است با آلوده کردن هوا حق الناس نکنیم

  2. پول در آوردن به قیمت جان مردم و مزاحمت ارزش نداره

  3. اینکه بخاطر بیکاری وپول ندارم دختر دم بخت دارم باید دود و سم توی حلق مردم بکنید آیا همون دخترت و یا زن وبچه ات راضین اینجوری با دلخوری و مزاحمت برای مردم پول در بیاری

  4. کوره زغال پزی درآمد خوبی داره حرص و طمع باعث شده به فکر مردم نباشن و آلوده کردن هوا هم برایشان مهم نیست

  5. هوای تمیز و سالم حق همه است کسی حق ندارد آن را آلوده کند حق الناس است

  6. کوره داران زغال باید از طریق راه درست و صنعتی زغال تهیه کنند