تاریخ : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023
6

توضیحات شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار در خصوص گلایه یکی از شهروندان در خصوص مهر ارجاع دفاتر بیمه روستایی

  • کد خبر : 15608
  • 27 تیر 1397 - 23:54
توضیحات شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار در خصوص گلایه یکی از شهروندان در خصوص مهر ارجاع دفاتر بیمه روستایی

شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار در خصوص توضیحاتی ارائه داد.

قابل توجه دارندگان دفاتر بیمه روستایی شهرستان انار

?درپاسخ به گلایه یکی از شهروندان در خصوص مهر ارجاع دفاتر بیمه روستایی موارد ذیل را به اطلاع می رساند :

?طبق دستورالعمل بیمه روستایی موارد ذیل بایستی رعایت گردد :

مهر ارجاع فقط در صورت ویزیت بیمار توسط پزشک خانواده محل زندگی خود و پس از تشخیص پزشک خانواده و در صورت نیاز به ویزیت متخصص داده خواهد شد و بدون حضور بیمار این امر امکان پذیر نخواهد بود.
در صورت وخامت حال بیمار و وضعیت اورژانسی نیاز به مهر ارجاع نمی باشد و پذیرش بیماران اورژانسی با دفتر بیمه روستایی نیاز به مهر ارجاع پزشک خانواده ندارد.
برای هر بیمار فقط یک برگ دفتربیمه مهر ارجاع ممهور خواهد شد و برای ارجاع از یک متخصص به متخصص دیگر نیاز به مهر ارجاع پزشک خانواده برای برگه های بیشتر نمی باشد و پزشک متخصص اول می تواند مستقیما بیمار را به متخصص دیگر ارجاع دهد.
ارجاع معکوس در برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی وجه قانونی ندارد یعنی بیمار نمی تواند در ابتدا به متخصص مراجعه و سپس برای دریافت مهر ارجاع به پزشک خانواده مراجعه نماید.
در نهایت هدف از اجرای این قانون در سیستم ارجاع پزشک خانواده جلوگیری از مراجعات مستقیم و بی رویه و غیر ضروری بیماران به سطوح بالای درمانی و عدم تحمیل هزینه های بی مورد درمانی به وزارت بهداشت می باشد و مدیریت بهتر منابع مالی و تخصیص بیشتر منابع مالی به خدمات درمانی بهتر و با هزینه کمتر به بیماران و نیاز مندان واقعی است . در ضمن لازم به یاد آوری است که برنامه آتی وزارت بهداشت جهت مدیریت بهتر منابع ، تکمیل پرونده الکترونیک و نظام ارجاع بوده و تمامی دفاتر بیمه اعم از بیمه سلامت و روستایی ، تأمین اجتماعی و … تنها در قالب نظام ارجاع قابل پذیرش خواهند بود.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان انار

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=15608
  • دیدگاه‌ها برای توضیحات شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار در خصوص گلایه یکی از شهروندان در خصوص مهر ارجاع دفاتر بیمه روستایی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.