تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024
7

تخلیه نخاله های ساختمانی در حاشیه شهرانار جرم محسوب می شود/برخورد قانونی با متخلفان

  • کد خبر : 4651
  • 23 آبان 1395 - 13:04
تخلیه نخاله های ساختمانی در حاشیه شهرانار جرم محسوب می شود/برخورد قانونی با متخلفان

اگر نگاهی گذرا به حاشیه‌ی شهرمان داشته باشیم با مناظری چشم خراش از نخاله‌های رها شده روبه رو می‌شویم. تپه‌هایی از سیمان، کلوخ وخاک که با وزش هر نسیمی تلی از خاک و شن و ماسه را وارد ریه‌های شهر می‌کنند، تنها نمونه‌ای از این جلوه‌های بصری ناخوشایند است. گزافه نیست اگر یکی از منشاء های ورود ریزگرد به شهر را نخاله‌های حواشی شهر بنامیم.

در طول سالیان گذشته فقدان مرکزی مناسب برای جمع آوری نخاله از یک سو و عدم مسئولیت پذیری رانندگان نخاله‌بر از سوی دیگر؛ نخاله برها را وا داشته تا بار خود را در نزدیک ترین مکان حاشیه‌ی شهر تخلیه کنند.

تخریب زیبایی بصری شهر اگرچه در نگاه اول اصلی ترین صدمه‌ی پسماندهای عمرانی است اما به طور قطع این پدیده زمینه ساز مشکلاتی به مراتب جدی‌تری است که از آن جمله می‌توان به تخریب اکوسیستم حاشیه شهر و بسترسازی سیلاب‌ها اشاره کرد.

مسعود نادری عضو هیئت علمی و مشاور حقوقی شهرداری انار در گفتگو با روابط عمومی گفت: به استناد ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند ، تخلیه ی نخاله و ضایعات ساختمانی در حاشیه ی شهر و محل های غیر مجاز جرم بوذه و شهرداری نیز در صورت مشاهده این تخلف ،ضمن توقیف خودروی متخلف، با اعلام جرم نزد مراجع قضایی،برای برخورد قانونی با متخلفین، موضوع را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

ایشان همچنین همکاری شهروندان در این زمینه را کارساز دانسته و اظهار داشت که شهروندان عزیز میتوانند به محض مشاهده هرگونه تخلف،موضوع را به شهرداری اطلاع دهند.

 

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=4651
  • دیدگاه‌ها برای تخلیه نخاله های ساختمانی در حاشیه شهرانار جرم محسوب می شود/برخورد قانونی با متخلفان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.