تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024
9

اهدا اعضای دختر ۴ ساله در رفسنجان

  • کد خبر : 2836
  • 29 شهریور 1395 - 13:12
اهدا اعضای دختر ۴ ساله در رفسنجان

هماهنگ کننده پیوند اعضا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان از اهداء اعضای یک کودک خردسال در رفسنجان خبر داد.

مجید گیلانی افزود: اعضای مرحومه فهیمه پورعسکری۴ ساله که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده محترم ایشان اهدا می شود.
وی افزود: این دختر خردسال متاسفانه در صحنه تصادف دچار آسیب مغزی می شود که به بخش آی سی یو بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان منتقل می شود که پس از بررسی ها مشخص می شود بیمار دچار مرگ مغزی شده است
وی ادامه داد: پس از تایید مرگ مغزی، پیشنهاد اهدا عضو به خانواده محترمشان داده می شود که خانواده وی با این اقدام موافقت کرده و کبد و دو کلیه وی به بیماران نیازمند اهدا می شود.
گیلانی با بیان اینکه مرحومه پورعسکری در رفسنجان اولین مورد اهدای عضو کودک و در استان کرمان پنجمین کودک اهدا کننده عضو می باشد، تصریح کرد: متاسفانه تعداد تصادفات در استان و کشور بالاست در صورت اتفاق این چنینی بهترین راه برای خانواده ها اهدای عضو هستند.
هماهنگ کننده پیوند اعضا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه ابراز داشت: ۲۵۰ نفر در استان نیازمند به پیوند کلیه بودند که با ایثار خانواده ها ۲۲۰ نفر عضو گرفته اند و در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر نیازمند دریافت کلیه هستند.
وی افزود: ۵۰ نفر نیز در استان پیوند کبد شده اند و ۱۴ تا ۱۵ نفر نیازمند پیوند کبد هستند که پرونده دارند.
گیلانی تصریح کرد: اهدای عضو مرحومه عسکری در استان سیزدهمین مورد اهدای عضو در سال جاری است و روند اهدا خوب بوده و تعداد زیادی از بیماران از لیست خارج شدند.

i

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=2836
  • دیدگاه‌ها برای اهدا اعضای دختر ۴ ساله در رفسنجان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.