5

افاغنه ی غیر مجاز انگیزه ای برای اخاذی

  • کد خبر : 2152
  • 07 شهریور 1395 - 14:36
افاغنه ی غیر مجاز انگیزه ای برای اخاذی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان پیگیری و راه اندازی طرح کنترل و ساماندهی اتباع بیگانه را امری مفید و موثر در پیشگیری از ربایش در استان دانست.

 محمد باقر اسلامی گفت: حضور اتباع افغانی غیرمجاز موجب پدیده هایی همچون حاشیه نشینی و تغییر بافت فرهنگی در بعضی مناطق، تغییر فرهنگ کار ، افت ضریب امنیت اجتماعی از طریق جرایم سازمان یافته، جعل و قاچاق انسان شده است.

وی با اشاره به گزارش هایآدم ربائی و گروگانگیری در سطح استان، انگیزه اکثر این ربایش ها را اخاذی از اتباع بیگانه علی الخصوص افاغنه در سطح استان دانست.

این مقام قضایی در خصوص موازی کاری دستگاه‌ها و نهاد‌ها در فعالیت‌های فرهنگی اظهار داشت: دستگاهها و نهادهای زیادی در مسایل پیشگیری مشغول هستند ولی به خاطر اینکه به صورت جزیره ای کار صورت می‌گیرد و هر کدام از این دستگاه‌ها و نهاد‌ها به صورت مستقل عمل می کنند بنابراین اثر قابل توجه و ملموسی به دنبال ندارد.

وی تصریح کرد : امید است در سال جاری با اجرای برنامه انجام اقدامات پیشگیرانه برای ورود و خروج اتباع بیگانه غیر مجاز با اولویت جرم آدم ربایی، با همکاری اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی بتوان شاهد برداشته شدن گامهای بلندی در راستای پیشگیری و کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی در این عرصه برداشت .

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=2152
  • دیدگاه‌ها برای افاغنه ی غیر مجاز انگیزه ای برای اخاذی بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.