تاریخ : چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 16 شوال 1445 Wednesday, 24 April , 2024
14

اطلاعیه امور سیاسی و انتخابات فرمانداری شهرستان انار پیرامون شرایط ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

  • کد خبر : 7140
  • 02 اسفند 1395 - 11:51
اطلاعیه امور سیاسی و انتخابات فرمانداری شهرستان انار پیرامون شرایط ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

امور سیاسی و انتخابات فرمانداری شهرستان انار پیرامون شرایط ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

امور سیاسی و انتخابات فرمانداری شهرستان انار پیرامون شرایط ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر می باشد:

با عنایت به ماده ۲۶ تبصره ۳ (الحاقی ۲۷/۱/۱۳۹۲) قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که مقرر می دارد انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد اقدام نمایند، شایسته است شهروندانی که قصد ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند، حسب الزام این بند از ماده قانونی سریعاً اقدام نمایند. ضمناً شرایط انتخاب شوندگان حسب ماده ۲۶ قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور هنگام ثبت نام به شرح زیر است:
الف: تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
ب: حداقل سن ۲۵ سال تمام.
ج: اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه.
د: ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
ه: دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار و داشتن مدرک دیپلم برای شوراهای روستاهای بالای دویست خانوار، داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت، داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت.
تبصره۱- (الحاقی۲۷/۰۱/۹۲) کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.
تبصره ۲- (الحاقی ۲۷/۰۱/۹۲) هیأت های اجرایی و نظارت در صورت ضرورت، تأییدیه مدارک تحصیلی ثبت نام کنندگان را اخذ می نمایند.
و: دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم از خدمت برای مردان.
تبصره ۱- اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.
تبصره ۲- اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد.
تبصره ۳- (الحاقی ۲۷/۰۱/۹۲) ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد در هنگام ثبت نام الزامی است.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=7140
  • دیدگاه‌ها برای اطلاعیه امور سیاسی و انتخابات فرمانداری شهرستان انار پیرامون شرایط ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.