تاریخ : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023
10

احمد انارکی محمدی:پیگیری مجلس جهت امهال وام‌های صنایع وابسته به کشاورزی

  • کد خبر : 17354
  • 24 مهر 1397 - 8:30
احمد انارکی محمدی:پیگیری مجلس جهت امهال وام‌های صنایع وابسته به کشاورزی

سخنگوی مجمع نمایندگان کرمان از پیگیری جهت امهال وام‌های بخش‌های صنایع وابسته به کشاورزی خبر داد.

 احمد انارکی‌محمدی عصر دیروز در جمع‌بندی نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با هیأت رئیسه اتاق بازرگانی و مدیران بانک‌ها اظهار داشت: با توجه به وجود ابهاماتی که در دستورالعمل‌های مربوط به امهال وام‌های کشاورزان آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه، مقرر شد بانک‌ها تا رفع ابهامات و شروع به اجرای دستورالعمل‌های صادره از هرگونه اقدامی در مورد بدهکاران بخش کشاورزی اعم از مراجعه به ضامن‌ها، بستن حساب‌های آنها، تملک و هر اقدامی مشابه دیگری خودداری کنند و این امهال تا پایان اسفند ادامه یابد.

وی ادامه داد: همچنین در موضوع تمدید بند «و» تبصره ۱۶ قرار شد تا مجمع نمایندگان استان طرحی دو فوریتی تهیه و به مجلس تسلیم کند تا با مصوبه مجلس مشکل برطرف شود.

انارکی‌محمدی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای اختصاص یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای حفظ واحدهای اقتصادی موجود، استان برآوردی از سرمایه گردش مورد نیاز برای فعال کردن واحدهای غیرفعال یا نیمه فعال خود تهیه می‌کند تا در صورت تصویب پیشنهاد مجلس به آنها پرداخت شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان کرمان همچنین از پیگیری جهت امهال وام‌ها برای بخش‌های صنایع وابسته به کشاورزی همانند امهال وام‌های بخش کشاورزی خبر داد.

وی تصریح کرد: همچنین پیگیری به منظور تهاتر بدهی دولت شامل شرکت‌های دولتی هم انجام می‌شود.  

انارکی‌محمدی همچنین به افزایش عمق چاه‌های کشاورزی اشاره داشت و گفت: در این مسئله، مصرف برق بیش از حد ترانس برداشته می‌شود در حالی که ۲۵ درصد آن با تعرفه کشاورزی و مابقی تعرفه غیرکشاورزی محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل مقرر شد تا براساس عمق چاه‌های کشاورزی برق داده شود.

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=17354
  • دیدگاه‌ها برای احمد انارکی محمدی:پیگیری مجلس جهت امهال وام‌های صنایع وابسته به کشاورزی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.