• امروز : شنبه - ۱۱ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Saturday - 2 July - 2022
7

آیین افتتاح کلینیک و بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه “یاس کرمان”

  • کد خبر : 31521
  • 02 آذر 1400 - 12:28
آیین افتتاح کلینیک و بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه “یاس کرمان”

به گفته پزشکان آنکولوژیست ماهانه حداقل ۳۰ نفر به بیماران مبتلا به سرطان این استان اضافه می شود و اگر با این روند پیش برود در ۱۰ سال آینده در هر خانواده یک فرد مبتلا به سرطان وجود خواهد داشت.

مدیر عامل آیین افتتاح کلینیک و بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه “یاس کرمان”جمن خیریه یاس کرمان در همین راستا با بیان اینکه بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه “یاس کرمان” آماده بهره برداری است، اظهار داشت :  تاکنون  بیش از ۵ هزار بیمار تحت پوشش انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان “یاس کرمان ” قرار گرفته اند که ماهیانه قریب به ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارو و درمان آنان پرداخت می گردد.

محمدرضا بهرامی افزود : به گفته پزشکان آنکولوژیست ماهانه حداقل ۳۰ نفر به بیماران مبتلا به سرطان این استان اضافه می شود و اگر با این روند پیش برود در ۱۰ سال آینده در هر خانواده یک فرد مبتلا به سرطان وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه فضای نامناسب بخش بستری آنکولوژی بیمارستان شهید باهنر کرمان؛ خیریه یاس و خیرین را بر آن داشت تا به احداث مجموعه جدیدی به  این منظور بیاندیشند، افزود : ساختمان بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی مرکز آموزشی درمانی افضلی پور توسط خیرین انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان “یاس کرمان” با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان تکمیل گردید که با احتساب قیمت های کنونی اگر امروز این مجموعه ساخته می شد نیاز به مبلغی  نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان بود.

وی افزود : این مجموعه با زیربنای ۱۳۰۰ مترمربع  شامل ۱۰ اتاق برای آنکولوژی و ۸ اتاق برای هماتولوژی و ۳ کلاس برای برنامه های آموزشی و همچنین آزمایشگاهی به متراژ ۵۰ متر مربع، ۳ ایستگاه پرستاری، اتاق پزشک، اتاق توزیع دارو و اتاق ایزوله و راهروی مشاهده (عیادت) ساخته شده است.  

مدیر عامل انجمن خیریه “یاس کرمان ” با بیان اینکه نمونه برداری، بستری سرپایی، تحقیقات و تشخیص برای کمک به تشخیص زودهنگام بیماری سرطان و… در این مجموعه دیده شده است، تصریح کرد : از آنجایی که انجمن خیریه “یاس کرمان” در زمان اپیدمی بیماری کوید-۱۹ معین دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده است به همین دلیل بخش آنکولوژی و هماتولوژی در زمان پیک پنجم کرونا بصورت موقت تحویل دانشگاه علوم پزشکی گردیده بود.

بهرامی به کمک چند صد میلیونی حدود ۱۲ خیر برای ساخت این مجموعه اشاره کرد و افزود : قرار است بخش آنکولوژی بیمارستان شهید باهنر به طور کامل به این مکان منتقل گردد.

وی با بیان اینکه بخش آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه “یاس کرمان” اوایل آذر ماه سال ۱۴۰۰ افتتاح می گردد تصریح کرد: طی مدت ۱۲ سال فعالیت انجمن خیریه “یاس کرمان” همیشه در راستای اهداف خود که حمایت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از افراد مبتلا به سرطان و اعضای خانواده آنان و نیز انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و اطلاع رسانی به منظور ارتقای فرهنگ پیشگیری و درمان به موقع بوده است قدم برداشته و در سالهای اخیر علاوه بر آن به سمت ایجاد زیرساخت های بیشتر و مدرن تر رفته است.

 گفتنی است همزمان با افتتاح این ساختمان  ، کلینیک آنکولوژی صالحین نیز به بهره برداری خواهد رسید.

 

روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان “یاس کرمان”

 

لینک کوتاه : https://sedayeanar.ir/?p=31521
  • دیدگاه‌ها برای آیین افتتاح کلینیک و بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه “یاس کرمان” بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.