برخورد پلیس با مخلان نظم و امنیت مراسم تاسوعای حسینی
برخورد پلیس با مخلان نظم و امنیت مراسم تاسوعای حسینی

فرمانده انتظامی انار از شناسایی و معرفی هفت نفر از مخلان نظم و امنیت مراسم تاسوعای حسینی امامزاده محمد صالح (ع)شهرستان انار خبر داد.

به گزارش صدای انار،سرهنگ رضا خلیلی نژاد بیان داشت:در روز تاسوعای حسینی یکی از هیئت های مذهبی بدون توجه به تذکرات پلیس و همچنین تابلوهای نصب شده در محل امامزاده، اقدام به عبور از محل ممنوع شده که پلیس به جهت پیشگیری از تداخل و درگیری با هیئت روبرو مانع از عبور آنها می شود که عده ای با تحریک احتمالی یکی از مسئولین هیئت اقدام به بحث لفظی با مامورین انتظامی را می نمایند.
وی افزود: ۷نفر از افرادی که بعضا سابقه دار نیز می باشند از موقعیت سوءاستفاده نموده و احتمالا با نقشه از پیش تعیین شده به جهت اخلال در نظم عمومی به قصدبه هم ریختن مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع ) قصد حمله ور شدن به سمت مامورین را داشتند که با حضور نیروهای کمکی موضوع بدون هیچگونه خسارتی به اتمام می رسد.
سرهنگ خلیلی نژاد گفت:رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت که ضمن بررسی فیلمهای دوربینهای پایش تصویری در محل و هماهنگی قضایی هفت نفر از عاملین اصلی شناسایی و ضمن تشکیل پرونده قضایی صبح امروز به جرم اخلال در نظم عمومی و تمرد نسبت به مامورین انتظامی به مرجع قضایی معرفی تا به سزای عمل خود برسند و بررسی های پلیسی در جهت شناسایی و دستگیری سایر عاملین اصلی نیز همچنان ادامه دارد.
سرهنگ خلیلی نژاد ضمن اشاره به ماده۶۰۷قانون مجازات اسلامی که تمرد نسبت به مامورین ۶ماه تا۲سال حبس دارد یادآورشد:امنیت مردم خط قرمز پلیس است و اجازه نخواهیم داد افرادی در هر لباس و مسندی بخواهند حتی ذره ای به امنیت مردم و اقتدار ناجا لطمه وارد نمایند حتی اگر قرار باشد جانمان را در راه امنیت مردم فدا کنیم .

 

  • منبع خبر : صدای انار